AUTOMOWER HUSQVARNA 320 NERA - Zestaw EPOS

Indeks katalogowy: 970535155

  • Dostępność: Na zamówienie
  • Dostawa: od 26,47 zł (Transport własny)
  • Odbiór osobisty: darmowy
16 838,00 zł brutto / szt. 13 689,43 zł netto + 23% VAT / szt.

Oferty

Brak ofert do wyświetlenia

Opis

Robot koszący, który sprawdza się na nierównym terenie i trawnikach o powierzchni do 2200 m² z instalacją przewodową lub 3300 m² z zestawem instalacyjnym EPOS i systematycznym koszeniem. Husqvarna Automower® 320 NERA pracuje niezawodnie, ma solidną konstrukcję i daje możliwość precyzyjnego koszenia według wirtualnych granic ustawionych za pomocą aplikacji Automower® Connect i zestawu instalacyjnego Husqvarna EPOS™, który eliminuje ryzyko uszkodzenia przewodu. Dzięki nawigacji GPS schemat koszenia jest odpowiednio dostosowywany, aby zapewnić równomierne rezultaty na całym trawniku. Opatentowana, swobodna oś przednia zwiększa zwrotność i poprawia właściwości jezdne na nierównym terenie na zboczach o nachyleniu do 50%. Robot koszący może być również zintegrowany z systemem inteligentnego domu, dzięki czemu można używać sterowania głosowego Alexa lub Google Home albo korzystać z procedur IFTTT.

automow430X970535255-11

Możliwość instalacji bezprzewodowej

Gama Automower® NERA z technologią Husqvarna EPOS™ oferuje swobodę całkowicie konfigurowalnej pielęgnacji trawnika, tworząc wirtualne granice za pomocą technologii satelitarnej zamiast wykorzystania fizycznych przewodów.

Czujnik mrozu

Robot koszący automatycznie przerywa harmonogram koszenia w przypadku mrozu, pomagając chronić trawnik.

automow430X970535255-14
automow430X970535255-13

Nawigacja wykorzystująca GPS

Nawigacja GPS zapewnia pełne pokrycie ogrodu poprzez równomierny rozkład koszenia. Najpierw system tworzy mapę trawnika, uwzględniając miejsca instalacji przewodów ograniczających i doprowadzających. Następnie kosiarka Husqvarna Automower® dostosowuje odpowiednio swój schemat koszenia, aby zapewnić doskonałe rezultaty.

Kontrola stref z technologią Automower® AIM

Funkcja sterowania strefowego Automower® umożliwia łatwe tworzenie obszarów roboczych mających różne ustawienia i tymczasowych stref niedostępnych. Zapewnia większą kontrolę nad trawnikiem, dzięki czemu można w poszczególnych miejscach zastosować różne harmonogramy i wysokości cięcia lub zapobiec koszeniu w wybranych obszarach.

Aplikacja Automower® Connect

Wykorzystaj możliwości wygodnego zdalnego sterowania przy użyciu smartfona dzięki aplikacji HusqvarnaAutomower® Connect. Dostępne funkcje pozwalają między innymi zarządzać robotem koszącym Husqvarna i monitorować go, zmieniać ustawienia i uzyskać łatwy dostęp do informacji i wskazówek, które sprawiają, że konserwacja trawnika jest bezstresowa. Dostępna łączność komórkowa, Wi-Fi i Bluetooth, w zależności od modelu.

Technologia Husqvarna EPOS

Oparta na satelitach technologia Husqvarna EPOS™ (Exact Positioning Operating System, system operacyjny dokładnego pozycjonowania) zapewnia dokładność na poziomie centymetra i pozwala tworzyć wirtualne granice. Przełomowa technologia robotów koszących Automower®, oferująca łatwość i swobodę pielęgnacji trawnika bez konieczności stosowania fizycznych przewodów. W związku z tym eliminuje się ryzyko uszkodzenia przewodu.

Wsparcie instalacji przewodowej

Na obszarach o słabym zasięgu satelitarnym można umieścić przewód ograniczający, aby wspierać wirtualne granice i zapobiegać przerwom w koszeniu. Kosiarka zwykle wznawia koszenie w tych obszarach po ponownym odebraniu sygnału, ale przewód jest opcją, aby zapewnić płynne koszenie bez chwilowych przerw. Na przykład w wąskich przejściach i obszarach w pobliżu gęsto skupionych drzew, gdzie może to mieć wpływ na zasięg.

Doskonała interakcja

Kompatybilność z Amazon Alexa, Google Home i IFTTT zapewnia wygodne sterowanie głosowe i powiadamianie o statusie. Dotyczy to wszystkich modeli kosiarki Husqvarna Automower® z łącznością komórkową lub Wi-Fi, umożliwiając wydawanie poleceń głosowych, w tym uruchamiania, zatrzymywania i parkowania, uzyskiwanie informacji o statusie kosiarki poprzez zwykłe zadawanie pytań asystentowi głosowemu, wykorzystanie w procedurach aplikacji IFTTT i nie tylko. Dzięki technologii Automower® Connect można także zintegrować działanie robota koszącego i systemu Gardena Smart System, aby wspólnie obsługiwały harmonogramy koszenia i podlewania.

Inteligentne połączenia z IFTTT

Dostępne są inteligentne połączenia w aplikacji Automower® Connect lub możliwość stworzenia własnych elastycznych procedur za pomocą aplikacji IFTTT, co pozwala jeszcze bardziej zintegrować kosiarkę Automower® z inteligentnym domem. Chcesz zaprogramować kosiarkę tak, aby parkowała w momencie powrotu dzieci ze szkoły lub gdy prognoza pogody wskazuje na deszcz? A może idealnie zsynchronizować jej działanie z warunkami pogodowymi? Aplikacja IFTTT („If This, Then That”) jest darmowa i prosta w użyciu.

Dodatkowy port Automower®

Port akcesoriów umożliwia dołączanie akcesoriów do obsługi dodatkowych funkcji i technologii i jest dostępny w serii kosiarek Automower® NERA. Jednym z przykładów jest zestaw Husqvarna EPOS™ Plug-in, który oferuje możliwość konfiguracji trawnika poprzez instalację bez przewodów.

Doprowadzania poprzez Husqvarna EPOS™

System Husqvarna EPOS™ Guidance automatycznie oblicza optymalną trasę do i z stacji ładowania bez konieczności użycia fizycznego przewodu doprowadzającego. Będzie także zmieniać trasę kosiarki na trawniku, aby uniknąć powstawania nieestetycznych śladów. Ta funkcja jest dostępna tylko wtedy, gdy kosiarka Automower® NERA jest wyposażona w zestaw Husqvarna EPOS™ Plug-in.

FOTA - Firmware-Over-The-Air - automatyczna aktualizacja

Dzięki aplikacji Automower® Connect łatwo samodzielnie zaktualizować oprogramowanie i włączyć nowe funkcje oraz aktualizacje.

Czynnik pogody

Dostosowuje czas pracy do szybkości wzrostu trawy, dzięki czemu Husqvarna Automower® maksymalnie wydłuży czas koszenia w okresie intensywnego jej wzrostu. W okresie suszy i upałów oraz jesienią kosiarka będzie pracować krócej, ograniczając eksploatację trawnika i zużycie samej maszyny.

Automatyczna obsługa przejść

Husqvarna Automower® automatycznie wykrywa wąskie przejścia, radząc sobie z przejazdem nawet przez najmniejsze z nich. Aby zapobiec powstawaniu nieestetycznych śladów, kosiarka za każdym razem zmieni sposób przejazdu.

Funkcja TargetHeight dla lepszej jakości trawnika

Aby uzyskać lepszą jakość trawnika, funkcja TargetHeight automatycznie obniża wysokość koszenia z maksymalnej do określonej wysokości w okresie 10 dni.

Funkcja cięcia w miejscu (Spot cutting)

Specjalny tryb szybkiego koszenia ograniczonej przestrzeni dłuższej trawy. Jest to szczególnie użyteczne w obszarach znajdujących się np. pod meblami ogrodowymi gdy te zostają usunięte. Ustaw kosiarkę w wybranym obszarze i wybierz tryb cięcia miejscu (Spot cutting). Kosiarka będzie po cisnej spirali, a po zakończeniu cięcia w miejscu powróci do trybu atomatycznego.

Spiralne koszenie

Możliwość włączenia trybów cięcia punktowego i po spirali pozwala wydajnie kosić obszary o wysokiej trawie. Gdy funkcja koszenia po spirali jest włączona, czujniki tarczy tnącej wykrywają, że kosiarka zaczyna pracować na obszarze o wyższej trawie, i automatycznie przełączają tryb pracy na koszenie po spirali. Koszenie punktowe to tryb szybkiego koszenia ograniczonej powierzchni z dłuższą trawą. Jest to szczególnie przydatne do koszenia miejsc za odsuniętymi meblami ogrodowymi. Ustawić kosiarkę na żądanym obszarze i wybrać tryb koszenia punktowego. Kosiarka będzie kosić ciasnym ruchem spiralnym, a po zakończeniu wznowi koszenie w trybie automatycznym.

Profilowanie

Utworzenie kilku profili z indywidualnymi ustawieniami ułatwia współużytkowanie kosiarki w wielu lokalizacjach. Indywidualne nazewnictwo każdego profilu i instalacji ułatwia przełączanie między różnymi ustawieniami poprzez menu kosiarki.

Elektryczna regulacja wysokości koszenia

Elektryczna regulacja wysokości koszenia ułatwia ustawienie żądanej wysokości przy użyciu aplikacji Husqvarna Automower® Connect. Ustawienie jest również dostępne z menu głównego kosiarki.

Łatwe mycie

Obudowę i spód robota koszącego można umyć za pomocą węża ogrodowego. Zdejmowana górna pokrywa i korpus ułatwiają czyszczenie i dostęp do wszystkich miejsc.

Możliwość wyboru schematu koszenia

Popraw wizualne wrażenie trawnika, zmieniając schematu koszenia. Dzięki technologii EPOS™ kosiarka może poruszać się po równoległych liniach i tworzyć różnorodne kształty koszenia, takie jak romby, trójkąty i szachownica.

Niski poziom emisji dwutlenku węgla

Wybierając to urządzenie, możesz mieć pewność, że podczas aktywnego użytkowania wytwarza ono mniej dwutlenku węgla niż tradycyjny produkt spalinowy. To zasilane akumulatorowo urządzenie nie emituje CO2 podczas użytkowania, zapewniając jednocześnie moc i jakość, jakich można oczekiwać od produktów firmy Husqvarna. Należy jednak pamiętać, że emisja CO2 ma miejsce na innych etapach cyklu życia urządzenia, takich jak produkcja, ładowanie i utylizacja po zakończeniu eksploatacji.

Specyfikacja techniczna

Wydajność   
Wielkość obszaru - 3 300 m²
Typ pętli ograniczającej - Wirtualna
Maksymalne nachylenie w miejscu prowadzenia przewodu ograniczającego - 25 %
Maksymalne nachylenie terenu wewnątrz instalacji - 50 %
Maksymalny czas aktywności - 24 h
Metody szukania stacji - Kierowanie przez EPOS
Przewody doprowadzające - Wirtualna ścieżka transportowa
System ładowania - Automatyczny

Całkowite wymiary 
Waga - 13,2 kg
Długość produktu - 75 cm
Szerokość produktu - 54 cm
Wysokość produktu - 30 cm

Dane produktu    
Kolor - Szary
Odbierany poziom dźwięku - 58 dB(A)
Klasa wodoszczelności - IPX5
Typ akumulatora - Litowo-Jonowy
Pojemność akumulatora - 5 Ah
Prąd ładowania - 2,2 A
Standardowy czas koszenia po jednym ładowaniu - 135 min
Standardowy czas ładowania - 75 min
Średnie zużycie energii na miesiąc przy maksymalnym wykorzystaniu urządzenia - 7 kWh

Układ tnący    
System koszenia - Tarcza z 3 nożami rotacyjnymi
Maks. wysokość koszenia - 60 mm
Min. wysokość koszenia - 20 mm
Szerokość koszenia - 24 cm
Regulacja wysokości koszenia - Elektryczna
Tarcza osłaniająca - Tak
Podwójny kierunek koszenia - Tak

Sterowanie    
Panel użytkownika - Pokrętło, wyświetlacz i status LED/Aplikacja
Wyświetlacz - Kolorowy wyświetlacz TFT 2,8” QVGA
Łączność bezprzewodowa - Bluetooth®, Wi-Fi
Możliwość sterowania przez aplikację - Automower® Connect
Integracja ze Smart Home - Tak
Aktualizacja oprogramowania - FOTA

Bezpieczeństwo    
Śledzenie GPS w przypadku kradzieży - Dostępne dodatkowo (z wyjątkiem modelu 105 i R4 Aspire)
Strefa chroniona GeoFence - Tak
Kod PIN - Tak
Alarm - Tak
Czujnik podnoszenia - Tak
Czujnik przechylenia - Tak
Wykrywanie obiektów - Nie

Zobacz także

Artykuły podobne lub powiązane

Koszty dostawy

Odbiór osobisty : od 0,00 zł
Transport własny : od 105,36 zł
Transport własny : od 26,47 zł
Transport własny. : od 68,22 zł

Zapytaj o artykuł

Informacje o leasingu

leaselinkPROWADZISZ FIRMĘ? WEŹ LEASING!

Napisz aby otrzymać więcej informacji.

 

eRaty Santander

Raty przez Internet to wygodny i prosty sposób na zakupy bez wychodzenia z domu.

Jak kupić?

Zalety

  • minimum formalności
  • bez wychodzenia z domu
  • decyzja nawet w 15 minut

Co będzie potrzebne?

  • dowód osobisty
  • dane zakładu pracy (NIP, adres, telefon, data zatrudnienia)
  • dochód netto
  • osobiste bankowe konto internetowe (do potwierdzenia tożsamości)

* Minimalna kwota kredytu 100zł