Jak zainstalować kosiarkę automatyczną?

Kosiarki automatyczne Husqvarna Automower

Kosiarki automatyczne Automower® firmy Husqvarna to bardzo zaawansowane urządzenia koszące, których obsługa jest niebywale prosta. Uproszczony został również proces instalacji takiej kosiarki, a jej poszczególne etapy można zaobserwować w poniższej instrukcji.

Z

Każdy ogród jest wyjątkowy

Kosiarka automatyczna to urządzenie, dzieki któremu zaoszczędzisz wiele godzin. Kiedy Ty poświecasz czas swojej rodzinie lub oddajesz się swoim pasjom kosiarka utrzymuje Twój trawnik w idealnym stanie. A to wszystko bez nadmiernego hałasu i niezależnie od pogody.

Bez względu na wielkość czy ukształtowanie ogrodu istnieje możliwość instalacji kosiarki automatycznej. Szeroka gama robotów koszących pozwala na obsługiwanie ogrodów o powierzchni do 5000m2 oraz wzniesień do 70%.

Zalety kosiarek automatycznych

obsluga-waskich-przejsc

Obsługa wąskich przejść

Automower firmy Husqvarna znajduje drogę nawet najwęższych odcinkach trawnika

Koszenie w deszczu

Wysoka jakość koszenia niezależnie od warunków pogodowych. Pył, deszcz czy ścięta trawa nie przedostanie się do odpowiednio zabezpieczonego wnętrza.

praca-w-deszczu
automatyczne-ladowanie

Automatyczne ładowanie

Robot automatycznie dojedzie do stacji ładowania, gdy jego bateria będzie na rozładowaniu. Proces ładowania zajmuje około 60min., po których Automower wznawia koszenie.

Bez hałasu

Kosiarki te są prawie, że niezauważalne w trakcie pracy. Dzięki temu szybko o niej zapomnisz

bez-halasu
wszedzie-dotrze

Wszędzie dotrze

Wybrane modele pokonują wzniesienia o nachyleniu do 70%, jednak większość z nich radzi sobie z nachyleniami do 45%. Dodatkowo przewody doprowadzające umożliwiają szybszy powrót do bazy bez ugniatania trawy i nadmiernego zużycia energii.

Instalacja kosiarki automatycznej Husqvarna

Przed rozpoczęciem instalacji należy usunąć z trawnika wszelkie elementy, które mogą zaburzyć pracę robota koszącego (kamienie, gałęzie, zabawki, narzędzia itp.). Nie zalecana jest instalacja kosiarki, gdy wysokość trawy przekracza 10cm. W przeciwnym wypadku należy ją ostatni raz skosić tradycyjną kosiarką.

Z

1. Wybór miejsca dla stacji ładującej

Stacja ładowania powinna być zlokalizowana w centralnej części ogrodu i umieszczona na płaskim podłożu w wolnej przestrzeni. Dodatkowo miejsce te nie powinno być nasłonecznione, narażone na działanie zraszaczy oraz w pobliżu źródła zasilania.

2. Układanie przewodu ograniczającego

Obszar pracy kosiarki wyznaczany jest poprzez ułożenie przewodu ograniczającego. Zalecane jest wkopanie go pod powierzchnię na głębokość 10-15cm, jednak możliwe jest również ułożenie go bezpośrednio na trawie i przymocowanie go za pomocą szpilek dołączonych do zestawów instalacyjnych. Wokół nasadzeń, ozdób oraz innych przeszkód powinny zostać utworzone tzw. wyspy z przewodu ograniczającego. Ma to na celu uniknięcie kolizji kosiarki z nimi.

2Q==

3. Układanie przewodów doprowadzających

Przewody doprowadzające pozwalają robotowi koszącemu sprawny powrót do stacji ładowania oraz wyznaczenie kosiarce punków startowych pozwalających na pełne pokrycie każdego pola trawnika. Jeden koniec należy podłączyć do stacji, przewód poprowadzić w poprzek ogrodu aż do najdalszego jego punktu. Drugi koniec należy połączyć z przewodem ograniczającym w miejscu ich przecięcia. Do połączenia należy użyć dedykowanych złączek. Dzięki temu oba przewody zostaną połączone ze stacją ładującą.

4. Podłączenie kosiarki

Teraz należy włączyć przyciskiem na obudowie kosiarkę i umieścić ją w stacji ładowania. Następnie skonfigurować jej podstawowe funkcje (wpisać kod pin, ustawić czas, godziny pracy, wysokość koszenia itp.). I to wszystk! Po naładowaniu akumulatora (80-100min) kosiarka rozpocznie proces poszukiwania przewodu doprowadzającego, a następnie przejdzie do standardowej pracy.

Film instruktażowy - Husqvarna Automower

Więcej szczegółów można zobaczyć na poniższym filmie.